Hashtag: 'Тинекс'
Македонија

Отворен е реновираниот „Супер Тинекс Годел“

26 ное 2021
Компанијата „Тинекс“ денеска (26 ноември) повторно го отвори реновираниот маркет „Супер Тинекс Годел“ на улицата Перо Наков, бр. 108 во...
Македонија

Денови на Италија во „Тинекс“ - The Extraordinary Italian Taste

19 окт 2021
Канцеларијата на ИТА Скопје - Одделот за промоција на економската соработка при Амбасадата на Италија во соработка со „Тинекс“...
Локално

Константинос Теодосијадис: Протагонист во променливите времиња

15 сеп 2021
Пред да почне да работи во малопродажниот сектор, Константинос Теодосијадис работел во производство и извоз на многубројни производи,...
Македонија

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Ѓорче Петров

17 авг 2021
Од денеска (17 август) повторно е отворен реновираниот маркет „Тинекс“ во скопската населба Ѓорче Петров на истоимената улица, бр. 22...
Актуелно

Избрани компаниите кои ќе продаваат иновативни производи во „Тинекс“

27 јул 2021
Производите ќе се најдат на посебно обележани полици до крајот на годината, на однапред дефинирани продажни локации и ќе добијат...
Македонија

Нов предизвик на ФИТР и „Тинекс“

22 апр 2021
Промоцијата на производите ќе трае една година
Македонија

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Тетово

09 апр 2021
Денес, по реновирањето, повторно е отворен маркетот „Тинекс“ во Тетово. Новиот модерен маркет се наоѓа на познатата локација, на ул....
Македонија

„Тинекс“ дoнираше заштитни скафандери на Клиниката за кардиологија

01 апр 2021
Вредноста на донацијата е 100 илјади денари
Македонија

Домашната понуда во маркетите

24 мар 2021
Со трговците зборувавме зошто е важно на полиците да имаат домашни производи, со колку македонски производители соработуваат, како и...
Македонија

„Жито лукс“ и „Тинекс“ во акција за институтот Козле

24 дек 2020
„Жито лукс“ во соработка со синџирот маркети „Тинекс“ реализира хуманитарна акција, наменета за потребите на Институтот за...
Македонија

Отворен нов „Супер Тинекс“ во Струмица

21 дек 2020
Денес трговскиот синџир „Тинекс“ отвори нов, модерен супермаркет во Струмица, во рамките на малопродажниот парк „One Stop Shop“...
Македонија

Отворен е реновираниот „Тинекс“ во Хром

15 дек 2020
Од денес повторно е отворен реновираниот маркет „Тинекс“ во скопската населба Хром, на улицата Кленоец, бр. 69...
Вчитува уште новости...