Македонија

„Рептил“ го отвори 20. маркет во Скопје

05 дек 2023
Трговскиот синџир „Рептил“ на 2 декември го отвори 20. маркет во Скопје, кој се наоѓа во населбата Аеродром, на булеварот Јане Сандански,...

Започнува новогодишниот „Волшебен Жито караван“

01 дек 2023
За верните купувачи на нашите маркети оваа година организираме новогодишен караван кој со себе ќе носи голем број на новогодишни...

Новитет од „Жито Лукс“: Интегрален леб од 100% цело зрно

30 ное 2023
Интегралниот леб со ‘ржано брашно, додадени пченични никулци и посип од овесни снегулки влијае позитивно на метаболизмот и е вистински...

Малите производители на храна потпишаа договори за грант поддршка

28 ное 2023
Целта на договорите, кои се во вкупна вредност од 1,2 милиони евра е да се поддржат малите производители да произведуваат и стават во...

Над 130 производители на храна денеска ќе добијат грантови до 10.000 евра

28 ное 2023
На настанот свое обраќање ќе има министерот Љупчо Николовски, а пред почетокот на настанот изјава за медиумите ќе дадат министерот...

„Алкалоид“ реализира повеќе хуманитарни активности заедно со Црвениот крст

27 ное 2023
Компанијата во изминатиот период реализираше повеќе хуманитарни проекти организирани заедно со Црвен крст на град Скопје, со...

Зошто вашите брендови треба да бидат во MUST HAVE 2024?

24 ное 2023
Клучното издание за FMCG-секторот очекувајте го во декември.

„Дијаџио“ ги здружуваат силите со Боренка во Проектот за пошумување во Северна Македонија

21 ное 2023
Со засадување на 2000 садници во Берово, „Дијаџио“ и нивниот локален партнер „Малиќи груп“ имаат позитивно влијание врз локалната...

На 14-то издание на Фестивалот на младо вино промовирана новата генерална директорка на „Тиквеш“

20 ное 2023
На Фестивалот на младо вино, пред присутните гости, претседателот на Управниот одбор на „Тиквеш“, Светозар Јаневски, ја претстави и...

„Лакталис МК“ прославува 26 години од формирањето

17 ное 2023
Благодарност и до сите млекопроизвидители, добавувачи, купувачи, деловни партнери - без вас немаше да бидеме она што сме денес

„Бимилк“ отворено пред потрошувачите за врвниот квалитет на производите

17 ное 2023
Големиот број посетители кои ја посетија фабриката, имаа можност одблизу и директно од врвните професионалци да се запознаат со...

Во акцијата на dm дрогерие маркт засадени 400 садници во Гази Баба

14 ное 2023
Заинтересираните кои сакаат да бидат дел од овој зелен еко-проект на компанијата и да се вклучат во акцијата за масовно пошумување во...
Вчитува уште новости...