Актуелно

Прв пораст на цените на храната годинава

03 јул 2020
Првпат годинава цените на храната се зголемија во јуни и покажаа мала стабилизација по остриот пад предизвикан од пандемијата на...

Петар Денковски: Деталите ја прават разликата

01 јул 2020
Од 2 декември 2019 година Петар Денковски е генерален директор на „Веропулос“ – Скопје. Тој е дипломиран економист и е дел од...

Горан Теменугов: Многу не лажеле

01 јул 2020
Освен здравствено-политичка, можно е продлабочување и на економската криза, која може да се прелее и во 2021 година

„Кока кола“ го стопира рекламирањето на социјалните мрежи за 30 дена

29 јун 2020
Од компанијата велат дека овој пат ќе ги преиспитаат стандардите и политиките за рекламирање, со цел да утврди дали се потребни...

Лагард гледа црни прогнози: „Се плашам дека ништо не е готово-подготвувајте се за втор бран“

26 јун 2020
Еврозоната „веројатно го помина“ најлошиот дел од економската криза предизвикана од пандемијата со корона вирусот

Очекувајте го најновиот број на InStore

26 јун 2020
Дистрибуцијата на јунскиот InStore е во тек, а во него – најновите вести од трговскиот сектор во Македонија, регионот и светот...

Прво специјално издание „Мапа на трговци“

24 јун 2020
За првпат на македонскиот пазар – комплетна слика на малопродажбата во земјата. Информации за работењето на трговците, анализи и...

КУПУВАМ ДОМАШНО: Посебни рафтови или ознаки за македонските производи

23 јун 2020
Истото важи и за онлајн трговците

Српските потрошувачи избраа: Plazma keks е најомилен домашен производ

22 јун 2020
Акцијата наречена „Мој избор“ по десетти, јубилеен пат ја организираше здружението „Моја Србија“ со цел да го поттикне развојот на...

Вкупно 53 компании добија грантови во рамки на „Стартапувај 2“ на Фондот за иновации

19 јун 2020
За поддршка на стартапи на јавниот повик „Стартапувај 2“ беа пријавени 235 компании од кои 181 влегоа во финала селекција

„Колрајт“ дистрибуира повеќекратни рачки за количките за пазарување

19 јун 2020
Белгискиот трговец „Колрајт“ почна да дистрибуира повеќекратни рачки што можат да се извадат од количките за пазарување...

Нилсен: Пораст на приватните марки низ цела Европа

16 јун 2020
Приватните марки продолжуваат да го зголемуваат пазарниот удел низ цела Европа, покажува најновата статистика на „Нилсен“, со која се...
Вчитува уште новости...