Регион

Хрватска: „Велпро“ потпиша нови договори за соработка со здруженија на мали трговци

14 јун 2024
„Велпро“, големопродажниот сегмент на „Конзум“ потпиша договори за деловна соработка со три здруженија на мали трговци.

Хрватска: Европската комисија го одобри купувањето на „Фортенова“ од страна на Вујновац

14 јун 2024
Европската комисија го одобри купувањето на „Фортенова“ од страна на Павло Вујновац, во согласност со регулативата на ЕУ за...

Хрватска: Отворен е првиот „Тисак селект “ во Задар

13 јун 2024
На проектот „Тисак селект“ посветено работел цел тим составен од сите деловни сектори на компанијата.

Црна Гора: Започна со работа реновираниот маркет на „Идеа“ во Никшиќ

13 јун 2024
Објектот кој се протега на површина од 283 квадратни метри има проширена понуда од 6.000 артикли, вклучувајќи ги и сопствената месарница...

Србија:„Макси“ успешно ја заврши првата фаза од проектот за едукација на деца

13 јун 2024
Едукативната програма ја спроведува малопродажниот синџир „Макси“ со поддршка на Министерството за образование, а вклучува...

Србија: „Персу“ отвора нов дистрибутивен центар

12 јун 2024
Од компанијата соопштуваат дека оваа инвестиција ќе им овозможи да ги унапредат своите логистички капацитети и ефикасно да одговорат...

Србија: Во Белград се спроведе меѓународна кампања за рециклирање

12 јун 2024
Државите кои учествуваат во овој проект се: Белгија, Бразил, Чешка, Франција, Грција, Унгарија, Ирска, Италија, Црна Гора, Холандија,...

Србија: „Делта ДМД“ ќе ги увезува новите сладоледи на „Фереро“

11 јун 2024
Новите сладодели ќе бидат достапни на крајот на овој месец во сите поголеми супермаркети како и во одредени малопродажни објекти низ...

Србија: Maggi лансира нова линија инспирирана од азиската кујна

11 јун 2024
Со Maggi потрошувачите во своите кујни за помалку од 10 минути ќе можат да ги пробаат вкусовите на Јапонија, Кина, Тајланд и Индија.

Хрватска: „Хенкел“ го прослави 30 годишното работење

11 јун 2024
Компанијата го одбележа јубилејот во друштво на соработниците, деловните партнери и колегите, а пред присутните се обрати...

Словенија: „Ехрана“ повторно се враќа на пазарот

10 јун 2024
Од „Ехрана“ најавија дека следната недела ќе го претстават во јавноста новиот работен модел.

Србија: „Супер Веро“ го одбележа почетокот на „Грчкиот месец“

10 јун 2024
Покрај традиционалниот танц , „Супер Веро“, подготви и награден конкурс под името „Гастрономска одисеја“.
Вчитува уште новости...