Видео вести

(ВИДЕО) Прва глобална промоција на Carlsberg

13 јан 2021
Данската пиварница „Карлсберг“ објави реклама во која го промовира безалкохолното пиво Carlsberg 0.0, а во која учествува и данскиот актер...

(ВИДЕО) Петар Ќорлука: Луѓето ќе запаметат кој како се однесувал во кризни времиња

23 дек 2020
Во видеоинтервјуто Петар Ќорлука, сопственик на „Виолета“ ги пренесува своите знаења, искуства и совети за присутните на 6 FMCG SUMMIT Skopje...

(ВИДЕО) „Кооп“ божиќна реклама: Сите да направиме нешто добро за заедницата

22 дек 2020
Божиќната реклама на „Кооп“, во која се претставени двајца браќа, нè потсетува дека, како и да изгледа Божиќ годинава, позитивниот дух...

(ВИДЕО) Божиќната реклама на „Кока кола“ го топли срцето

12 ное 2020
Компанијата „Кока кола“, нераскинливо поврзана со божиќната празнична сезона, ја објави својата најнова празнична реклама со која...

(ВИДЕО) „Амазон“ тестира плаќање со дланка

06 окт 2020
Неодамна воведениот систем за биометрика на дланка, наречен Amazon One, штотуку започна со тестирање во две продавници

(ВИДЕО)Hennessy ја раскажува приказната на Морис Ешли

25 сеп 2020
Морис Ешли е првиот црнечки велемајстор во шах, кој ја доби титулата во 1999 година...

(ВИДЕО)Линкдин-кампања на „Маерск“

09 авг 2020
Светскиот провајдер на логистички услуги „Маерск“ создава нова територија во бизнис-трансформацијата, поврзувајќи го светот на нов...

(ВИДЕО) Прва реклама на „Кока-кола“ во време на пандемија

06 јул 2020
Денот кога светот застана беше денот кога ние откривме каде да одиме, посочува нараторот додека повеќе фамилии се посветуваат на...

(ВИДЕО) Ковид-19 како осамено чудовиште

12 јун 2020
Креативци го оживеаја вирусот како тродимензионален анимиран лик, кој ќе потсетува на важноста од социјално дистанцирање...

(ВИДЕО) Nike порачува: Не прави го тоа!

12 јун 2020
Во екот на протестите против убиството на Џорџ Флојд од полицијата, гигантот за спортска опрема го промени слоганот...

„Апатинска пивара“ со новата реклама повикува на одговорност

28 мај 2020
Два метри растојание е главната порака на рекламата, а компанијата повикува на тоа да се почитуваат мерките за физичко растојание за...

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

13 мај 2020
Good Morning Humanity е новата глобална кампања на Lavazza, која преку зборовите од славниот говор на Чарли Чаплин, Speech to Humanity од филмот „Големиот...
Вчитува уште новости...