Hashtag: 'Куманово'
Македонија

Отворен е петтиот „Дим маркет“ во Куманово

03 ное 2021
Денеска (3 ноември) компанијата „Гранд пром Зур“ го отвори новиот „Дим маркет“, кој е 13. продажен објект од овој формат и петти во...
Македонија

Денеска се отвори 72. маркет „Киппер“

27 сеп 2021
Синџирот хард-дисконти „Киппер“ денеска (27 септември) го отвори новиот маркет во Куманово, кој е 72. продажен објект во неговата...
Македонија

„Органска трпеза“ по четврти пат во Куманово

27 сеп 2021
Меѓународниот саем на органски и традиционални производи „Органска трпеза“ се одржа во саботата (25 септември) во Куманово на...
Македонија

Куманово го доби четвртиот „Дим маркет“

25 авг 2021
Денеска (25 август) компанијата „Гранд пром Зур“ го отвори новиот „Дим маркет“, кој е 12. продажен објект од овој формат и четврти во...
Македонија

Денеска се отвори третиот „Дим маркет“ во Куманово

28 јул 2021
Компанијата „Гранд пром Зур“ денеска (28 јули) го отвори новиот „Дим маркет“, кој е 11. продажен објект од овој формат и трет во Куманово...
Македонија

Куманово го доби вториот „Дим маркет“

16 јул 2021
Во средата (14 јули) компанијата „Гранд пром Зур“ отвори нов „Дим маркет“, кој е 10. продажен објект од овој формат и втор во Куманово...
Македонија

Денеска се отвори првиот „Дим маркет“ во Куманово

16 јун 2021
Компанијата „Гранд пром Зур“ денеска отвори нов „Дим маркет“, кој е 9. продажен објект од овој формат и прв во Куманово...
Македонија

„Киппер“ отвори нов продажен објект во Куманово

04 мај 2021
Само три дена по отворањето на маркетот во Кичево, „Киппер“ отвори нов продажен објект и во Куманово...
Македонија

„Киппер“ го отвори 60. маркет

19 фев 2021
На 15 февруари беше отворен новиот „Киппер“, кој е 60. маркет во малопродажната мрежа на хард-дисконтерот...
Македонија

„Органска трпеза“ по третпат во Куманово

15 сеп 2020
Третиот меѓународен саем на органски и традиционални производи „Органска трпеза“ се одржа во саботата пред градскиот базен во...
Македонија

Како поминаа маркетите во Куманово - што ги чека скопските во полициски час?

08 апр 2020
Уште од првиот ден барам да работиме само со достава. Се покажа дека луѓето не можат да се контролираат, вели Александар Илиески,...
Маалска продавница

Претставуваме: „Скорупан“

20 ное 2017
Вчитува уште новости...