Hashtag: 'онлајн трговија'
Свет

„Амазон“ ќе издвои 500 милиони долари за празнични бонуси за вработените

30 ное 2020
Награди за вработените кои работат во првите редови во време на сезоната на празници, а среде пандемијата на Ковид-19
Свет

„Амазон“ почна да продава лекови на рецепт

24 ное 2020
Корисниците на интернет платформата кои немаат регулирано здравствено осигурување, генеричките лекови можат да ги купат со попуст до 80...
Свет

„Амазон“ трикратно си ја зголеми добивката

02 ное 2020
Нето добивката на компанијата, чие седиште е во Сиетл, е трикратно зголемена на 6,33 милијарди долари, а оперативната добивка достигна 6,19...
Свет

„Алибаба“ го купи мнозинскиот пакет акции на „Сунарт“

22 окт 2020
Купувањето ќе ѝ помогне на „Алибаба“ да го исполни ветувањето за испорака на стоки нарачани од клиенти преку нивната веб-страница во...
Локално

Драган Јосифовски, Paket.mk: Ја јакнеме лидерската позиција

30 сеп 2020
Во време кога е-трговијата станува светски тренд, со Драган Јосифовски, основач на е-супермаркетот, зборувавме за состојбата во...
Свет

ИБеј ги надмина проценките за кварталниот приход

29 јул 2020
Во периодот на пандемијата, приходот на ИБеј се зголеми на 2,87 милијарди долари
Свет

Мали „амазони“ стануваат сериозна конкуренција на големиот „Амазон“

13 авг 2019
Резултатите се видливи. Додека „Амазон“ постигнува стапки на раст од околу 10 отсто или повеќе, споменатите помали конкуренти растат...
Свет

Европа воведува нови правила за онлајн трговија

19 јул 2019
Треба да се добие подобар пристап до онлајн пазарот, односно до сите производи кои бизнисите со е-трговија ги нудат во ЕУ, да се...
Свет

„Волмарт“ не може ни да му се доближи на „Амазон“

08 јул 2019
Американскиот малопродажен ланец оваа година очекува најмалку милијарда долари загуба во секторот онлајн трговија
Вчитува уште новости...