Hashtag: 'Кока Кола '
Видео вести

(ВИДЕО) Божиќната реклама на „Кока кола“ го топли срцето

12 ное 2020
Компанијата „Кока кола“, нераскинливо поврзана со божиќната празнична сезона, ја објави својата најнова празнична реклама со која...
Свет

„Кока кола“ ќе укине најмалку 4.000 работни места

30 авг 2020
Менаџментот на компанијата исто така започна програма за доброволно заминување за да се избегнат присилни отпуштања
Свет

Нова Coca-Cola со кафе

12 авг 2020
Новата Coca-Cola with Coffee ќе ја комбинира обичната Coca-Cola со бразилско кафе, и тоа во три различни вкусови
Видео вести

(ВИДЕО) Прва реклама на „Кока-кола“ во време на пандемија

06 јул 2020
Денот кога светот застана беше денот кога ние откривме каде да одиме, посочува нараторот додека повеќе фамилии се посветуваат на...
Актуелно

„Кока кола“ го стопира рекламирањето на социјалните мрежи за 30 дена

29 јун 2020
Од компанијата велат дека овој пат ќе ги преиспитаат стандардите и политиките за рекламирање, со цел да утврди дали се потребни...
Свет

Не „оди“ ни тоа што само се продаваше

22 апр 2020
Околу половина од бизнисот доаѓа од продажба на места што сега се затворени – ресторани, барови, кина и спортски стадиони
Свет

„Кока кола“ лани вложи 3,7 милијарди евра во маркетинг

10 мар 2020
Во периодот меѓу 2014 и 2015 година, маркетиншките активности пораснаа за 12 отсто, а меѓу 2017 година и 2018 година има скок за 3,6 отсто
Свет

„Кока кола“ не се откажува од пластичните шишиња, луѓето ги сакале

22 јан 2020
„Кока кола“ нема да ги исфрли пластичните шишиња за еднократна употреба, затоа што потрошувачите сè уште сакаат да ги користат
Свет

„Кока кола“ одбележува 100 години од излегување на берза

11 дек 2019
Акциите на компанијата „Кока кола“ за првпат се појавија на јавна понуда во 1919 година
Македонија

Се отвораат уште три нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово

11 дек 2019
Сите простории во здравствените домови наменети за Роса школите се комплетно реновирани и опремени од страна на „Пивара Скопје“ и...
Свет

„Амазон“ и „Кока кола“ се меѓу петте највредни брендови во светот

21 окт 2019
Петте највредни брендови во светот “тежат“ скоро 700 милијарди долари
Свет

„Кока кола“ ќе биде спонзор на Европското првенство во фудбал следната година

06 сеп 2019
Компанијата ја продолжи 32-годишната соработка со УЕФА
Вчитува уште новости...