Регион

Акција за собирање храна во објектите на „Делез“-Србија

15 окт 2020

Компанијата „Делез“-Србија и Банка за храна-Белград почнаа акција за собирање храна на оние на кои им е најпотребна.

Во акцијата можат да се приклучат граѓаните и да донираат основни намирници во маркетите „Макси“, „Мега Макси“, „Темпо“ и „Шоп&Гоу“ ширум Србија. 

Акцијата се спроведува во 11 градови и ќе трае до 18 октомври. Собраните намирници ќе бидат дистрибуирани до 25 хуманитарни организации во Србија. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Еуромит“ инвестира во фабрика во Маглај

20 окт 2020

„Виолета“ со проект: Лабораторија за девојчиња

20 окт 2020

Тедески: „Атлантик група“ се покажа отпорна на кризи

20 окт 2020

„Лидл“ е заинтересиран за влез во БиХ

20 окт 2020

Трговците во Словенија ќе ја „рушат“ забраната за работа во недела

20 окт 2020

Христо Стоичков е заштитно лице на „Т маркет“

20 окт 2020
Вчитува уште новости...