Hashtag: 'Србија'
Регион

Вработените во „Хенкел“ во уште една акција за пошумување

28 ное 2022
Вработените во „Хенкел“ - Србија во соработка со ЈП „Србија шуми“ посадија 1.000 дрвја, со што уште еднаш ја покажаа својата посветеност...
Регион

„Глово“ и „Идеа“ ја продолжуваат стратешката соработка

23 ное 2022
Овие два бренда, во рамки на партнерството, отворија три продавници „Идеа експрес“ во Белград
Регион

Србија: Пекарите можат да купуваат брашно по субвенционирани цени

17 ное 2022
Цената е со вклучен ДДВ, а трошоците за транспорт ги сносат производителите на лебот
Регион

„Неопланта“ најави инвестиции од 7,7 милиони евра

04 ное 2022
„Неопланта“ потпиша значаен договор со Агенцијата за развој на Србија (Развојна агенција Србије - РАС), а износот на планираните...
Регион

Србија ја продолжи забраната за извоз на млеко, со исклучок на Македонија

02 ное 2022
Забраната не се однесува на извоз на стоки за кои царинскиот орган ја прифатил извозната декларација пред да стапи во сила одлуката
Регион

Поскапе шеќерот во Србија

01 ное 2022
Со најновата одлука, максималната малопродажна цена на белиот кристален шеќер, во сите пакувања, не смее да надмине 114,99 динари за...
Регион

Србија ја замрзна цената на зејтинот, литар не смее да чини повеќе од 115 денари

25 окт 2022
Владата на Србија одлучи максималната малопродажна цена на сончогледовото масло за јадење во пакување од еден литар да се ограничи на...
Регион

Србија ја зголеми минималната плата

14 сеп 2022
Со ова платата се зголемува за околу 14 проценти
Актуелно

Србија ја укина забраната за извоз на масло за јадење

12 авг 2022
Владата на Република Србија на седница донесе одлука за укинување на забраната за извоз на сите видови масло за јадење
Македонија

Српски „Курир“: 30.000 работници од Македонија и Албанија во септември доаѓаат во Србија

09 авг 2022
Предвидено е граѓанинот кој сака да се вработи во една од овие три земји, да ги внесе своите податоци преку порталот е-Управа и на тој...
Регион

„Лидл“ го отвори вториот логистички центар во Србија

08 авг 2022
„Лидл - Србија“ го отвори својот втор логистички центар во земјата, кој ќе обезбеди снабдување на дел од продавниците и ќе обезбеди...
Регион

„Кока - Кола ХБЦ“ - Србија ја организира првата Coke Academy за сопственици на мали продавници

04 авг 2022
Во текот на три дена претставниците на малите продавници стекнаа знаење од вработените во компанијата, како и надворешни предавачи, за...
Вчитува уште новости...