Видео вести

(ВИДЕО) Саша Ќириќ: Недостига храброст за иновации

03 јул 2019

Иновациите водат до пораст на продажбата и зголемување на профитот, го градат и го зајакнуваат брендот, а влијаат и врз навиките на потрошувачите, истакнува Саша Ќириќ, консултант. 

Тој во  видеоинтервјуто објаснува дека е важно и да се мотивираат вработените да даваат идеи, бидејќи секоја може да доведе до развој на компанијата.

Погледнете: @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина(ВИДЕО) Nike порачува: Не прави го тоа!

22 јан 2020

(ВИДЕО) Ковид-19 како осамено чудовиште

22 јан 2020

„Апатинска пивара“ со новата реклама повикува на одговорност

22 јан 2020

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

22 јан 2020

Budweiser го враќа Whassup

22 јан 2020

Храброста е убава – нова кампања на Dove

22 јан 2020
Вчитува уште новости...