Свет

„Волмарт“ ќе ги продолжи разговорите за „Асда“

31 јул 2020

Менаџментот на најголемиот трговец на светот – „Волмарт“ најави дека најверојатно ќе продолжи со разговорите за продажба на мнозинскиот удел во „Асда“ откако ќе се надминат поголемите предизвици од пандемијата.

Постои можност преговорите да продолжат во одреден момент, но само кога „Волмарт“ ќе почувствува дека тоа е вистинското време, изјави Роџер Барнли (на фотографијата), извршен директор на „Асда“.

Тој додава дека нема причина да не се вратат на маса кога ќе бидат создадени соодветни услови: Имаме нова нормалност, на која треба да се приспособиме и да ја прифатиме.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Континенте“ претстави онлајн-водич за сирење

22 сеп 2020

„Кауфланд“ скапо го чинеше откажувањето од австралискиот пазар

22 сеп 2020

„АБ Инбев“ ја купи „Крафт бру алијанс“

22 сеп 2020

„Лајтхаус“ ја презеде компанијата „Веџикрафт фармс“

22 сеп 2020

Кампања-манифест за чоколадната индустрија

22 сеп 2020

„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

22 сеп 2020
Вчитува уште новости...