Видео вести

(ВИДЕО) Огнен Костовски: Консолидација на дистрибутивната мрежа

20 дек 2023

Огнен Костовски е лидер за дистрибуција во „Филип Морис“.  Костовски во компанијата е одговорен за управување и развој на дистрибуцијата, деловните односи и планирањето.

Неговиот фокус резултираше со успешна транзиција од претходниот кон новиот модел на дистрибуција, најсовремен пристап до пазарот (RTM), обележан со целосна дигитализација на процесот на нарачување и дистрибуција, за што зборуваше на 9.FMCG SUMMIT.

Во интервјуто тој открива: Во моментов сите продажни места се соочуваат со огромен број доставувачи, на дневно ниво, што на долг рок нема да биде одржливо.

Повеќе дознајте во видеоинтервјуто:@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...