Видео вести

(ВИДЕО) Емир Ганибеговиќ: Поедноставување на работењето и комуникацијата

21 дек 2023

Емир Ганибеговоќ е експерт за продажба кој во својата професионална кариера работел за корпоративни брендови како: Kraft Jacobs Suchard (Milka, Toblerone, Jacobs Solutions Inc), VARTA, General Electric Company. 

Работејќи за големи интернационални компании, во интервјуто за InStore, Ганибеговиќ посочи некои од главните тактики за успешна продажба. Меѓу нив е остварувањето на комуникација преку емотивната интелигенција, но и поедноставување на работењето:

Пред голем состанок кажете му го тоа што го мислите на вашето дете. Ако ве разбере, тогаш може да знаете дека сте доволно јасни. Графиконите, табелите сето тоа што ни е потребно, сведете ги на минимум и направете ги поконкретни, објасни тој.

Целото интервју може да го погледнете тука:@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...