Велика Британија: Guinness станува официјален партнер на Премиер лигата

13 јун 2024
За оваа можност брендот најави забавни и интересни искуства за фубалот во рамките на партнерството, вклучувајќи и лансирање на нова...

Хрватска: Лука Модриќ и Букајо Сака во нова кампања за Snickers (Видео)

13 јун 2024
Од компанијата истакнуваат дека целта на кампањата е да се истакнат „автоголовите“ кои им се случуваат на сите надвор од фудбалските...

Инфлуенсер - маркетинг: Неопходност и најисплатлив сегмент во иднината на маркетингот

12 јун 2024
Влијателните потенцијални партнери на вашиот бренд можат да бидат различни - од познати личности и инфлуенсер-ѕвезди со огромна...

Словенија: Argeta со нова кампања (Видео)

11 јун 2024
Во рамките на кампањата, Argeta заедно со долгогодишниот амбасадор на брендот, Ален Подлесник, дава одговори на негативните коментари за...

Словенија: „Лашко унион“ со кампања за поддршка на фудбалерите

11 јун 2024
Како дел од кампањата компанијата лансира неколку кратки спотови, како и посебно пакување за своето пиво во знак за поддршка на...

Хрватска: „Загрепска пивара“ и Ивица Костелиќ со нова кампања (Видео)

10 јун 2024
Покрај новата кампања, претставен е и новиот визуелен идентитет и слоганот на брендот кој гласи „Уживај природно“, а новата амбалажа...

Бразил: „Нестле“ лансира кампања - „Да ги зачуваме шепите“ (Видео)

06 јун 2024
Кампањата има за цел да ги предупреди потрошувачите да ги зачуваат шепите на своите домашни миленици за време на летните горештини.

Со новите технологии до оптимизирано работење

05 јун 2024
Вештачката интелигенција и машинското учење станаа ефективни технологии за подобрување на управувањето со синџирот на снабдување

Кина: Дејвид Бекам е новиот бренд амбасадор на „Алибаба“ (Видео)

03 јун 2024
Компанијата, како глобален партнер на УЕФА ЕУРО 2024 ја лансира новата кампања во која фудбалерот ќе промовира посебни акции во пресрет...

Сара Донакова и Ведран Лаличиќ: Нова ера за финансиските друштва

29 мај 2024
Промените во Законот за финансиските друштва претставуваат значаен чекор кон трансформација на финансискиот сектор, упатувајќи на...

САД: Corona и актерот Педро Паскал во нова кампања

28 мај 2024
Зад кампањата која ги слави латино корените на брендот и на холивдската ѕвезда, стои агенцијата „Муленлов“.

Словенија: „Меркатор“ со кампања за поддршка фудбалската репрезентација (Видео)

27 мај 2024
Повеќе од една деценија „Меркатор“ го поддржува Фудбалскиот совет на Словенија и словенечките фудбалери.
Вчитува уште новости...