Hashtag: 'иновации'
Свет

„Пепсико“ најави интересни иновации

16 сеп 2021
Компанијата ќе ја намали намали употребата на пластика за 50 отсто до 2030 година
Анализи

Еуромонитор: Што е тука за да остане?

11 мај 2021
За да обезбедат континуитет во работењето, трговците на мало мора да разберат кои промени ќе останат трајни...
Работење

Дизајн-тинкинг и неговата улога во дизајнот на иновации

14 апр 2021
Дизајн-тинкинг е процес што почнува со луѓе за кои е создаден производот и/или услугата и завршува со нови решенија што се приспособени...
Свет

„СЦ Џонсон“ ја претстави најновата еволуција на Glade

26 фев 2021
Уредот е опремен со нова технологија
Свет

Персонализирана нега на кожата базирана на селфи

10 фев 2021
ABBI - француски акроним за автентичност, убавина, благосостојба и индивидуалност - е нова генерација на вештачка интелигенција која може...
Свет

(ВИДЕО) Кармин на „Лореал“ во нијанса по желба

10 фев 2021
Користејќи ја технологијата Perso, потрошувачите може да создадат нови нијанси за усни во рамките на соодветна апликација
Видео вести

(ВИДЕО) Најпаметната количка за купување

27 јан 2021
Ги скенира производите, има вграден читач за плаќање, предлага што да се купи....
Свет

„Кока-кола“ направи прототип на хартиено шише

26 окт 2020
„Кока-кола“, во соработка со својот партнер, компанијата „Пабоко“, постигна важен напредок во процесот на изработка на првото шише...
Свет

Најден начин да се продолжи свежината на овошјето во маркетите

25 авг 2020
„Едека“, најголемиот синџир супермаркети во Германија и американската технолошка компанија „Апеел Сајанциес“ пронајдоа начин да го...
Свет

„Алди“ покрена нов иновативен проект

26 јул 2020
Подготовките за проектот почнаа на почетокот на оваа година, но беа одложени поради пандемијата
Свет

„Х5 ритеил“ ги развива самоуслужливите каси

11 апр 2020
Рускиот трговски гигант „Х5 ритеил“ разви технологија на самоуслужливи каси со помош на своите вработени, која ќе помогне во...
Македонија

Вкупно 45 компании аплицираа по новата скратена постапка во Фондот за иновации

13 јан 2020
Компаниите од Фондот побаруваат 2 милиони и 750 илјади евра, што е речиси 92% од вкупниот буџет наменет за овој повик во рамките на...
Вчитува уште новости...