FMCG Македонија 2020

Јелена Кнежевиќ Влаховиќ : Илузија на одговорноста

23 ное 2020

ЈЕЛЕНА КНЕЖЕВИЌ ВЛАХОВИЌ, консултант за организациски развој и одговорна за Category Management во Mercator S и Delhaizeќе биде говорник на 6 FMCG SUMMIT 2020 што ќе се одржи на 26 ноември во организација на магазинот InStore и агенцијата „Кликер маркетинг“. Таа ќе зборува на темата "Илузија на одговорноста".

По дипломирањето на Економскиот факултет во Белград (надворешна и домашна трговија), Јелена Кнежевиќ Влаховиќ ја посветува својата кариера на малопродажбата. Го гради својот пат главно во набавки и управување со категории на различни раководни позиции во „Пекабета АД“, групацијата „Делта Макси“, „Delhaize Србија“, „Меркатор -С“ доо и „Домаша трговија д.о.о“. Во Delhaize Србија, таа била потпретседател за управување со категории пет години (2011-2016). Во тој период, Јелена водела тим од 98 соработници и била одговорна за повеќе од 750 милиони евра приход и околу 200 милиони евра бруто маржа годишно. Исто така, таа го водела тимот преку активности за интеграција во процесите на спојување, купување или продажба на компанијата, учествувала во регионални синергии, го насочувала спроведувањето на стандардите на групацијата Delhaize. Врз основа на долгогодишно искуство и идентификувани потреби, таа го развива и воспостави годишниот процес на управување со клиенти (процес на деловен план) фокусиран на клиентот како основа за поставување на преговарачки цели.

Сега, по толку години искуство, резултати и работа, таа верува дека нејзината најголема експертиза и извор на сите резултати е можноста да се создадат високо мотивирани и ефикасни тимови преку поддршка и негување на специфични способности, знаење и мотивација на секој член на тимот. Таа верува дека способноста да се водат луѓето заснована врз нивната постојана отвореност кон учење и развој е истовремено најголема експертиза од сите и дека е од клучно значење за одржливоста на секој бизнис и човечкото општество како целина. Недостатокот на лидерство е во основата на сите пропаднати компании, односно кризи.

Годинава, на конференцијата можете да ни се придружите бесплатно! Вашата пријава ја очекуваме тука. 

Не пропуштајте го Самитот на кој може да присуствувате само еднаш во годината!  
 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...