Актуелно

Хрватска: „Франк“ инвестира во производствен погон во Бјеловар

26 апр 2021

„Франк“, една од најголемите хрватски прехранбени компании, ќе го прошири рабоењето во Бјеловар. 

Откако проценивме повеќе потенцијални локации, кои се на отприлика половина час возење од Загреб, можеме да потврдиме дека сме заинтересирани за вложување токму на подрачјето на Бјеловар. Разгледуваме повеќе сценарија, меѓу кои и унапредување на производствените погони со средства од ЕУ фондовите, соопштија од Управата на компанијата. 

Инаку, „Франк“ во Бјеловар е присутен повеќе години преку соработката со локалните земјоделци. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...