Свет

„Карфур“ влегува во партнерство со нордиски трговци

10 мај 2021

„Карфур“ најави партнерство со повеќе нордиски трговци, што подразбира дека трговците од северот ќе купуваат приватни трговски марки на францускиот трговец.

Партнерството е потпишано меѓу „Карфур“ и групацијата на нордиските „Кооп“, во рамките на која работат трговците во Данска, Норвешка и во Шведска, како и со фински СОК, кој ги покрива сите споменати пазари.

Од „Карфур“ истакнаа дека преку партнерството, нордиските трговци ќе купуваат ралични трговски марки прехранбени и непрехранбени производи од Франција, Италија и од Шпанија.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...