Свет

„Теско“ за Нова година ќе вработи 11.000 работници

15 окт 2020

„Теско“, најголемиот британски трговски синџир, ќе вработи дури 11.000 работници на определено време во очи на сезоната на празници во декември за да успеат да ја завршат работата во најпрометниот месец во годината. 

Секоја година пред декември, „Теско“ ангажира привремени работници, кои првенствено се задолжени за пакување на производите нарачани преку интернет и за дополна на полиците. 

Бараме луѓе кои сакаат да работат во групи и се подготвени да им помогнат на клиентите, соопштија од „Теско“. 

По завршувањето на празниците, привремено вработените работници имаат можност да конкурираат за постојан работен однос. ПОвеќе информации за вработувањата, „Теско“ објави на својата интернет-страница. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаТоп-10 најдобри работодавци во светот според „Форбс“

22 окт 2020

„Асда“ ја отвори првата одржлива продавница

22 окт 2020

„Унилевер“ со благ пад на приходите

22 окт 2020

„Ошан“ претстави нов бренд на вино

22 окт 2020

„Амазон“ плаќа за информации за конкуренцијата

22 окт 2020

„Алибаба“ излегува на берза со најголема иницијална понуда досега

22 окт 2020
Вчитува уште новости...