Hashtag: 'кафе'
Регион

Кафето Starbucks ready to drink стигна во регионот

02 дек 2020
Кафето е спакувано во лименки и во стаклени шишиња
Регион

„Арабеска“ донираше 100 килограми кафе во хрватските болници

14 ное 2020
Во донацијата беа вклучени Клиниката за инфективни болести „Фран Михајлевиќ“, како и клиничките болници во Загреб, Сплит, Риека и Осиек
Регион

Хрватска: „Кока кола ХБЦ“ го претстави брендот Costa Coffee

15 окт 2020
Комплетниот асортиман на Costa Coffee ќе вклучува пржени зрна кафе, мелено кафе и кафе во капсули, со што ќе одговори на широк спектар желби и...
Регион

Франк продолжува да инвестира и во услови на пандемија

09 сеп 2020
Редовни инвестиции во производствени капацитети, ИТ системи и, во помала мера, во опрема за угостителство...
Свет

Barcaffe претстави еколошка амбалажа без алуминиум

20 авг 2020
Во новата фолија најпрво ќе се најде Barcaffè BIO од 200 грама
Свет

Ќе расте цената на кафето

19 авг 2020
И покрај вишоците на пазарот, цената на кафето ќе биде во благ пораст до крајот на 2020 година, покажа истражувањето што го спроведе...
Свет

Нова Coca-Cola со кафе

12 авг 2020
Новата Coca-Cola with Coffee ќе ја комбинира обичната Coca-Cola со бразилско кафе, и тоа во три различни вкусови
Свет

Kарантинот му се заканува на кафето од Колумбија

27 апр 2020
Цените на кафето скокнаа на светскиот пазар поради стравувањата дека пандемијата предизвикана од корона вирусот ќе доведе до прекини...
Регион

Црногорците за кафе трошат по 9 милиони евра

16 јан 2020
Црна Гора годишно увезува по 3,22 милиони килограми пржено и непржено кафе
Регион

„Атлантик група“ влезе во стратешко партнерство со „Вивас“ кафулиња

25 дек 2019
Ова партнерство значително ќе го засили работењето во сегментот еспресо кафе, каде преку нова соработка ќе се остварат дополнителни...
Свет

Производители на кафе и на шампон се најбогати во Германија

02 окт 2019
Семејството Рајман и нивната компанија „ЈАБ холдинг“ стојат зад производителот на кафе и чај „Jaкобс дув егбертс“ и зад...
Свет

(ВИДЕО) „Старбакс“ ја отвора најголемата кафетерија во светот

10 сеп 2019
Ресторанот ќе биде отворен на 15 ноември и дека Чикаго ќе го замени Токио како град со најголем „Старбакс“
Вчитува уште новости...