Македонија

„Лакталис МК“ прославува 26 години од формирањето

17 Nov 2023

„Лакталис МК“ денес прославија 26 години од формирањето на „Лакталис Мк Млекарница“(тогашна „Идеал-Шипка“) и 16 години од присуството на најголемата млечна индустрија „Лакталис Груп“ во Македонија.

Благодарност до сите вработени кои во текот на изминатите години покажаа како се сака една компанија, несебично, секојдневно вложувајќи труд нашите производи да бидат најдобри и највкусни, на задоволство на потрошувачите ширум светот. Благодарност и до сите млекопроизвидители, добавувачи, купувачи, деловни партнери - без вас немаше да бидеме она што сме денес! Да прославиме уште многу, многу години, заедно подобри!, стои во објавата на „Лакталис МК“ на Linkedin.

Извор: Лакталис Мк/Linkedin

Фото: Лакталис МК@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...