Hashtag: 'Белград'
Регион

Повторно вонредна состојба во Белград

03 јул 2020
На две недели ќе бидат затворени ноќните клубови, сплавовите од 24 часот до шест наутро, како и кафулињата, освен оние кои имаат тераса
Регион

Белград го отвори аеродромот

18 мај 2020
До крај на неделава, превозникот „Ер Србија“ најави пет летови кон Цирих и Франкфурт, а од следната недела и кон Виена и Лондон
Регион

Во „Меркатор“ извршено првото инстант-плаќање

04 мар 2020
Во хипермаркетот „Меркатор“ во Белград беше направена промоција на проектот на Народната банка на Србија за инстант-плаќање на...
Регион

Белград добива музеј на чоколада

07 фев 2020
Музејот ќе биде отворен на 18 февруари
Регион

CEO Summit во Белград на едно место собра 410 учесници од 154 компании

04 дек 2019
Самитот на бизнис лидери, кој денес се одржува во Белград во организација на InStore, на едно место ги собра водечките бизнисмени од...
Регион

Најдобрите светски креативци на фестивалот „Кактус 2019“ во Белград

12 сеп 2019
Фестивалот ќе се одржи на 29 и 30 октомври
Регион

Град Белград од 1 јануари ќе ги забрани пластичните кеси

12 авг 2019
Европската Унија до 2021 година ќе ги забрани производите од пластика за еднократна употреба
Регионални самити

FMCG-самит Белград: Нови партнерства, искуства и знаења

19 дек 2014
Вчитува уште новости...