Видео вести

(ВИДЕО) Дејан Митковски: Производи во премиум сегментот за излез од криза

21 дек 2022

Во одличното интервју за InStore Дејан Митковски, експерт за продажба и бизнис-развој истакна: Проблем што произлегува од кризата, а кој значително ќе влијае и врз продажбата е драматичниот пад на физичкиот обем на продажбата. Тоа пак, ќе влијае врз намалување на продажбата на цели категории

За излез од кризата Митковски советува, доколку е можно, брендовите да креираат свои производи во премиум сегментот, бидејќи тој е ценовно поеластичен, а производите ќе бидат поотпорни од ударите на кризата.

На 8 FMCG SUMMIT Митковски говореше за продажните преговори и предизвици и посочи корисни нешто, кои навистина ретко кои им ги кажува на вработените во продажбата.

Погледнете го интервјуто тука:@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...