Регион

Србија: Отворен „Гомекс“ маркет во Златибор

12 фев 2024

Во Златибор на 9.февруари бил отворен новиот маркет на „Гомекс“, кој се наоѓа на адресата „Миладин Печинар“ бр.24.

 Продажниот простoр се протега на површина од 228 квадратни метри и ниду широк асортиман на производи, како и свежи производи од пекарницата.

 Во новиот објект биле вработени 9 лица, а по повод отворањето за првите купувачи биле обезбедени посебни попусти и понуди.

 

Извор: InStore.rs

Фото: „Гомекс“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...