Македонија

„Бимилк“ со поддршка за Балканското првенство во џудо

03 Jul 2024

Со поддршка на компанијата „Бимилк“ и брендот Moja kravica, а во организација на „Џудо Федерација“ на Македонија во Битола се одржа Балканското првенство во џудо за млади пионери.

Над 400 талентирани млади спортисти од 11 земји се натпреваруваа на ова првенство што се одржа во Битола, а ние обезбедивме чоколадно освежување за натпреварувачите по секоја џудо борба. Најмладите обожаватели ја запознаа и добро познатата Moja kravica која рашири насмевки, забава и им подели чоколадно млеко на присутните во публиката, соопштуваат од „Бимилк“

Извор/Фото: „Бимилк“@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...