Македонија

Нов „Киппер“ во Аеродром

30 јун 2022

Денеска се отвори нов „Киппер“ во Аеродром (Скопје), кој е 90 по ред маркет на овој трговски синџир. 

Маркетот е лоциран на улица „Пандил Шишков“ бр.26. Површината на продажниот простор е 600m2, а магацинскиот простор се протега на 40m2. Има 2 наплатни каси сo 7 вработени и располагаме со блиску 1.500 видови артикли.

Од „Киппер“најавуваат дека се планираат отворања на следни маркети во Тетово, Скопје и во Куманово. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...