Македонија

„Кожувчанка“ донира апарат за чистење на Нефролошкиот оддел на Детска клиника

16 окт 2020

„Кожувчанка“ донираше машина за дневно чистење и сушење на подна површина во вредност од 218.300 денари.

Машината е наменета за Одделот за нефрологија при Универзитетската клиника за детски болести.

Благодарност до „Кожувчанка“ за донацијата која доаѓа во услови кога здравствениот систем се соочува со најголемата опасност во современиот свет. Дадената донација ќе помогне да се подигне нивото во заштитата од инфекции во делот каде се третираат најтешките пациенти со бубрежни заболувања, изјави директорката на Клиниката за Нефрологија, д-р Ирена Рамбабова Бушљетиќ.

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Фајнанс тинк“ - Колку Ковид-19 влијае врз сиромаштијата?

15 окт 2020

Американската амсадорка Брнз во посета на „Алкалоид“

15 окт 2020

„Пакомак“ организира акција за собирање стакло

15 окт 2020

УЈП излезе со бројки за „Викенд без ДДВ“

15 окт 2020

„Жито Лукс“ со донација за Црвен крст го одбележува Светскиот ден за борба против гладот

15 окт 2020

Одобрена поддршка од 53,4 милиони евра за инвестициите на 49 компании

15 окт 2020
Вчитува уште новости...