Свет

„Алберт Хејн“ го проширува асортиманот вегански производи

16 окт 2020

Најголемиот холандски малопродажен синџир „Алберт Хејн“ најави дека оваа есен значително ќе ја зголеми понудата на веганска и вегетаријанска храна, со цел да одговори на зголемениот интерес на купувачите за храна од растително потекло. 

Трговецот соопшти дека иако има најголема понуда на вегански и вегетаријански производи во Холандија, сака и дополнително да го прошири асортиманот-затоа, оваа есен ќе претстави 70 нови категории од приватна трговска марка. Новата линија вклучува растително сирење, вегетаријански намази, колбаси од зеленчук, вегански плескавици и растителна храна која претставува замена за млечни производи. 

Целта ни е да понудиме уште подобра храна која ќе биде достапна за сите. Некогаш беше незамисливо чинијата да не содржи месо, но времињата се променија, велат од „Алберт Хејн“. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаТоп-10 најдобри работодавци во светот според „Форбс“

22 окт 2020

„Асда“ ја отвори првата одржлива продавница

22 окт 2020

„Унилевер“ со благ пад на приходите

22 окт 2020

„Ошан“ претстави нов бренд на вино

22 окт 2020

„Амазон“ плаќа за информации за конкуренцијата

22 окт 2020

„Алибаба“ излегува на берза со најголема иницијална понуда досега

22 окт 2020
Вчитува уште новости...