Македонија

„Пиварци“ и пријателите го чистеа кејот на Вардар

18 окт 2019
Во еко-акцијата се вклучија амбасадори и волонтери

Џебно шкотско виски - нов производ од палетата на „Гемак трејд“

17 окт 2019
Во портфолиото влегуваат следниве производи: Johnnie Walker Red Label 0.2цл, J&B Rare 0.2цл и The Singleton 0.2цл

„Рамстор“ донираше 59 пакети на храна во мрежата на „Сите сити“

17 окт 2019
Донацијата е по повод 16 октомври, Светски ден на храната

Минималната плата од декември ќе изнесува 14.500 денари

16 окт 2019
За 2.000 денари се зголемува минималецот

Дрогериите dm први во земјава ги укинуваат пластичните кеси

15 окт 2019
На своите купувачи компанијата ќе им понуди хартиени кеси, повеќекратни пвц кеси или торби од органски памук како долгорочно...

Државата ќе ги гони нелегалните е-трговци

15 окт 2019
Според податоците на Народна банка, во земјава има околу 960 регистрирани електронски трговци, но нема точни податоци за бројот на...

Дали прогресивниот данок ги натера работниците да отворат сметки во соседството?

14 окт 2019
Вкупно 51 отсто од анкетираните 200 компании на темата, се изјасниле дека прогресивното оданочување од 18 отсто не влијаело на зголемување...

Дрогериите dm во Македонија од следната недела ќе ги укинат пластичните кеси

14 окт 2019
Ве повикуваме за шопинг во нашите дрогерии да носите свои торби, а ние во нашите дрогерии ќе продолжиме да ви нудиме еколошки...

Дарко Лукиќ ќе одржи две нови работилници за професионалците во FMCG секторот

10 окт 2019
Јасни, прецизни и добро осмислени презентации, збогатени со практични вежби и конкретни примери е формулата за нашите одлични...

Спречен увоз на свинско месо од Шпанија заразено со вирусот африканска чума

10 окт 2019
Пратката не претставува опасност, бидејќи воопшто не е пуштена во промет

Владата го утврди предлог-законот за зголемување на платите до 100 евра кај приватниците

09 окт 2019
Работодавачите немаат обврска да плаќаат придонеси за социјално осигурување за износот на зголемена плата

Доделени наградите за социјално претприемништво

09 окт 2019
За три најдобри решенија беа прогласени идеите EdiStraw, TreeBanks и CoSense
прикажани (од 1 до 12) од вкупно: 2185 | следни