Македонија

InStore ги поврзува професионалците и компаниите

25 мар 2020

Деновиве во нашата редакција се обратија неколку професионалци од секторот, кои во моментов се обидуваат да најдат работа. 

Како редакција и магазин кој е секогаш тука за потребите на секторот одлучивме да помогнеме и на секторот да му понудиме професионални кадри.  Сметаме дека во добри времиња е добро да работите со професионалци, а во лошите морате да ги имате во тимот.

Неколку професионалци со нас ги споделија своите работни искуства и ние како редакција  ќе ги споделиме со заинтересираните компании. Ги повикуваме и компаниите да ни испратат информации за своите слободни позиции!

Пишете ни на info@instore.mk@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаЧетвртиот пакет антикризни мерки ќе биде објавен во недела

21 сеп 2020

Македонија во следната година очекува раст на БДП од 4,8 отсто

21 сеп 2020

Секој може да биде газда за 1 евро

21 сеп 2020

Уште пет години продолжена дозволата на „Пакомак“ за колективно постапување со отпад

21 сеп 2020

Министерот за земјоделство: Ќе се откупи целото грозје до последно зрно

21 сеп 2020

Грантови за уште 31 фирма преку Фондот за иновации

21 сеп 2020
Вчитува уште новости...