Македонија

Во април очекувајте го посебниот Водич низ дистрибуција и логистика

02 мар 2020

Во тек е подготовката на посебниот Водич низ дистрибуција и логистика, кој веќе петти пат по ред го објавува InStore.

Специјалниот Водич низ дистрибуција и логистика ќе биде објавен во првата половина на април, а во него ќе читате за најновите вести во секторот, новите трендови, технологии и предизвици, а ќе побараме и одговори на актуелни теми со кои се соочуваат дистрибутерите на македонскиот пазар, за нивните искуства и за тоа што би можело да го подобри работењето.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаЧетвртиот пакет антикризни мерки ќе биде објавен во недела

21 сеп 2020

Македонија во следната година очекува раст на БДП од 4,8 отсто

21 сеп 2020

Секој може да биде газда за 1 евро

21 сеп 2020

Уште пет години продолжена дозволата на „Пакомак“ за колективно постапување со отпад

21 сеп 2020

Министерот за земјоделство: Ќе се откупи целото грозје до последно зрно

21 сеп 2020

Грантови за уште 31 фирма преку Фондот за иновации

21 сеп 2020
Вчитува уште новости...