Македонија

Во тек е 6 FMCG SUMMIT 2020 - следете го бесплатно тука!

26 ное 2020

Денес се одржува 6 FMCG Summit Скопје 2020, најголемиот настан во трговскиот сектор во Македонија, во организација на магазинот InStore и агенцијата „Кликер маркетинг“. Наменет е за трговци, производители, дистрибутери, придружната индустрија и за сите професионалци од FMCG секторот на кои им е важно да ги знаат актуелните трендови, да ги прошират своите видици и да ги надградат своите знаења. На Самитот повеќе од 800 регистрирани учесници. 
 
За првпат, поради новата ситуација, Самитот е онлајн и целосно бесплатен за следење, а со тоа достапен за многу поширока публика.

6 FMCG Summit Скопје 2020 може да го следите на овој линк: YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=Ur7WGUT7c1M&feature=youtu.be  и на следниве платформи: 

LinkedIn  @InStore - MK 
FB @instoremk
Zoom - https://us02web.zoom.us/j/83685756010?pwd=QkdMYmZ3Nmo0ME50Y0RaaGF1KzFkdz09

Ексклузивен говорник е д-р Надја Жексембаева, бизнис сопственик, едукатор, говорник и автор. Нејзиниот потесен интерес и специјализација се во доменот на реинвенција. Како консултант, Надја им помага на организациите како The Coca-Cola Company, Henkel, ENRC PLC, IBM, CISCO, Erste Bank, Knauf Insulation, Vienna Insurance Group и многу други за да ги пронајдат своите производи, процеси и лидерски практики. 

Говорници се: 

-Антонио Зрилиќ, eксперт за Supply Chain и логистика и основач на компанијата „Логико“;

-Кина Демирел, директор за маркетинг комуникација и CRM во Migros Ticaret A.Ş.

-Иван Крушковиќ, SEFF Commercial Leader Adriatic's во „Нилсен“

-Митка Мојсовска, финансов директoр на "КОЛА" Скопје

-Ана Јеличиќ, партнер и сениор фасилитатор DesignThinkers Academy Adriatic

-Петар Ќорлука, сопственик на “Виолета“, БиХ

-Јелена Кнежевиќ Влаховиќ, консултант за организациски развој, била одговорна за Category Management и Mercator S и Delhaize

-Поликарп Арсеновски, основач и генерален менаџер на THRIVITY

-Филип Станковиќ, научник за карактеризација на производи, Сектор за истражување и развој на Филип Морис Интернешнал, Нојшател Швајцарија

Програмата можете да ја видите тука. 

Генерален спонозор на Самитот е Atlantis. Спонзори се: Pringles, Sütaş , Ramstore, NLB  Banka, Пивара - Скопје, Пакомак, THRIVITY и GURMANO. 

 


 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаВо февруари ќе биде објавен петтиот сет антикризни мерки

13 јан 2021

Бектеши: Угостителските објекти ќе работат најверојатно до 23 часот

13 јан 2021

„Свислион“ е нов партнер на проектот „Нула глад“

13 јан 2021

ССМ: Субвенциите за новиот пакет мерки да се дадат директно на работниците

13 јан 2021

Од 21 јануари угостителите ќе работат до 21 часот

13 јан 2021

„Бучен Козјак“ во соработка со Мој воздух постави мерни станици во повеќе градови

13 јан 2021
Вчитува уште новости...