Македонија

„Кипер“ го отвори 56. маркет

22 окт 2020

Продажната мрежа на „Кипер“ е побогата за уште еден нов маркет, отворен на 19 октомври во Кичево.

Новиот маркет, кој е 56. објект во малопродажната мрежа на „Кипер“, се наоѓа на улицата Маршал Тито бб. Вкупната површина е 245 квадратни метри, од кои 200 квадрати се продажен простор, а преостанатите се користат како магацински простор.

Потрошувачите имаат на располагање 2 наплатни каси, а за услугата се грижи персонал од 9 вработени. Асортиманот го сочинуваат 1.800 производи.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСакате повторно да го проследите 6 FMCG SUMMIT 2020? Реприза само денес

27 ное 2020

Самит Македонија2025: Дискусии за претприемништво, лидерство и иновации

27 ное 2020

Нов „Зур“ во Аеродром, наскоро и нов „Дим“ во Долно Лисиче

27 ное 2020

Сакате повторно да го проследите 6 FMCG Summit 2020? Реприза само во недела

27 ное 2020

КСС: Недела да биде ден за одмор, а оние кои ќе работат да земаат за 50% поголема дневница

27 ное 2020

Попладнево ќе почне Самитот „Македонија 2025“

27 ное 2020
Вчитува уште новости...