Актуелно

„Лидл“ извезува хрватски производи во 14 европски земји

06 окт 2020

Повеќе од 30 традиционално хрватски јадења и пијалаци се наоѓаат на полиците во продавниците на „Лидл“ во 14 европски земји.

Клиентите на „Лидл“ од Белгија, Бугарија, Данска, Финска, Унгарија, Полска, Романија, Словенија, Германија, Австрија, Холандија, Швајцарија, Чешка и Словачка имаат можност да испробаат некои од познатите хрватски специјалитети, обединети под брендот „Кроамор“.

„Лидл“ посочува дека со овој потег сакаат да ги поддржат хрватските доставувачи овозможувајќи им да продаваат на европскиот пазар.
Трговецот потсетува дека брендот препознатливи хрватски производи „Кроамор“, наменет за пласман и продажба надвор од Хрватска, беше претставен во 2016 година, кога претставниците на „Лидл“ од странски земји имаа можност да дегустираат и да изберат повеќе од 90 производи „Кроамор“.

„Лидл“ работи во Хрватска од 2006 година, кога ја прошири својата продажна мрежа низ Хрватска со отворање на 102 продавници и 2 логистички и дистрибутивни центри, а вработува повеќе од 2.300 работници.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБектеши: Владини субвенции и за октомвриската плата

01 окт 2020

Горан Теменугов: Половични луѓе

01 окт 2020

Што мисли бизнисот - за и против етнички вработувања

01 окт 2020

Германците повторно панично купуваат тоалетна хартија

01 окт 2020

Мариа Лазарова-Иванова: Ќе ја зајакнеме одржливата деловна практика

01 окт 2020

Компанијата dm им исплати бонус од по 9.000 денари на сите вработени

01 окт 2020
Вчитува уште новости...