Актуелно

Од утре, повторно ПСР тест за влез во Македонија

08 јул 2020

Од утре, сите граѓани од Србија, Косово, Босна и Херцеговина и Црна Гора што сакаат да влезат во Македонија, задолжително да достават ПСР тест не постар од 72 часа.

Ова е препорака од состанокот на Комисијата за заразни болести што се одржа утрово и што ќе биде доставена до Владата. Потоа, Владата ќе треба да се изјасни дали ќе ја прифати препораката. 

Препораката на Комисијата е донесена по разгледување на актуелната епидемиолошка состојба во наведените земји и согласно информациите добиени од медицинските власти во овие земји, соопштија од Министерството за здравство.

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСе бара кривична одговорност за фирми кои зеле субвенции, а не поделиле плати

20 јул 2020

Словенија ги продолжува мерките за спас на работни места

20 јул 2020

Зоран Богетиќ: Што се наоѓа под „врвот на ледениот брег“?

20 јул 2020

Milka загуби судски спор во Германија

20 јул 2020

Во маркетите потрошени 16 милиони евра од домашните платежни картички

20 јул 2020

Црна Гора повторно прогласи епидемија на целата територија

20 јул 2020
Вчитува уште новости...