Видео вести

(ВИДЕО) Реј Гаул: Како размислуваат вашите купувачи?

23 Nov 2022

Реј Гаул, коосновач и извршен директор на „Retail Cities“, во видеоинтервјуто за InStore открива зошто е важно да се разбере однесувањето на купувачот, во време кога неговата реакција премина во хиперреакција.

Хиперреакцијата на купувачот ќе биде почувствувана од трговците и ќе се имплицира врз снабдувачите. Почнете да гледате во консументот, во купувачот. За FMCG-секторот е неопходно да го разбере однесувањето на купувачите пред купување, за време на купување и по купување. Погледнете во овие промени и обидете се да ги сфатите, нагласи Гаул.

Погледнете го видеото:

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 

Се вчитува следна вест...