Свет

„дм“ ја отвори 90-тата продавница во Словенија

29 јул 2020

Дрогериите „дм дрогерие маркт“ отворија нова продавница во Словенија, 90-та по ред, што дополнително ја прошири и засили продажната мрежа.  

„дм“ првата продавница во Словенија ја отвори уште во 1993 година, лоцирана во трговскиот центар БТЦ во Љубљана. Денес, 27 години подоцна, компанијата вработува повеќе од 700 работници во администрација, во логистичкиот центар и во продавниците. 

„дм“ сега на потрошувачите им нуди единствено искуство на купување во повеќе од 50 населени места во Словенија. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Континенте“ претстави онлајн-водич за сирење

22 сеп 2020

„Кауфланд“ скапо го чинеше откажувањето од австралискиот пазар

22 сеп 2020

„АБ Инбев“ ја купи „Крафт бру алијанс“

22 сеп 2020

„Лајтхаус“ ја презеде компанијата „Веџикрафт фармс“

22 сеп 2020

Кампања-манифест за чоколадната индустрија

22 сеп 2020

„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

22 сеп 2020
Вчитува уште новости...