Свет

ИБеј ги надмина проценките за кварталниот приход

29 јул 2020

ИБеј денеска ги надмина проценките на „Вол Стрит“ за квартални деловни резултати, бидејќи трговската компанија која се занимава со онлајн продажба имаше корист од порастот на купувањето преку интернет.

Онлајн трговијата нагло „скокна“ поради нарачките од луѓето кои се во карантин, откако државите се затворија поради коронавирусот.

Во периодот на пандемијата, приходот на ИБеј се зголеми на 2,87 милијарди долари, од 2,42 милијарди американски долари во вториот квартал и ги надмина проценките на аналитичарите од околу 2,8 милијарди американски долари. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Континенте“ претстави онлајн-водич за сирење

22 сеп 2020

„Кауфланд“ скапо го чинеше откажувањето од австралискиот пазар

22 сеп 2020

„АБ Инбев“ ја купи „Крафт бру алијанс“

22 сеп 2020

„Лајтхаус“ ја презеде компанијата „Веџикрафт фармс“

22 сеп 2020

Кампања-манифест за чоколадната индустрија

22 сеп 2020

„Волмарт“ ќе ги зголеми платите на вработените

22 сеп 2020
Вчитува уште новости...