Свет

„Волмарт“ направи кина на отворено на своите паркиралишта

03 јул 2020

Најголемиот светски трговски синџир, „Волмарт“, паркиралиштата пред своите суперцентри ги претвори во кина на отворено. 

Ова лето не е вообичаено лето и веруваме дека многу родители слушаат како нивното дете вели „мамо, здодевно ми е“. „Волмарт“ има голема одговорност кон заедницата во секојдневното давање поддршка, обезбедување производи за нашите купувачи, што особено дојде до израз за време на пандемијата, соопштија од трговскиот синџир. 

Во периодот од 2 јули до октомври, 160 маркети на „Волмарт“ ќе овозможат кино на отворено, со околу 320 прикажувања филмови. 

 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Волмарт“ ќе ги продолжи разговорите за „Асда“

28 јул 2020

Русија сака да ги контролира цените во малопродажбата

28 јул 2020

Американската економија потона за рекордни 33 проценти

28 јул 2020

Австрија во „рецесија од историски размери“

28 јул 2020

Германскиот БДП го допре дното

28 јул 2020

„Карфур“ заштеди 480 милиони евра во првата половина од 2020 година

28 јул 2020
Вчитува уште новости...