Регион

„Делта ДМД“ добитник на две награди од „Дијаџио“

02 окт 2019

Компанијата е добитник на две од четирите награди од „Дијаџио“ кои им се доделуваат на партнерите во кластерот „Европски партнерски пазари“ (EPM - Europe Partners Market).

На годинешната конференција на „Дијаџио“, одржана неодамна во Букурешт, на „Делта ДМД“, официјалниот увозник и дистрибутер на портфолиото на оваа светска компанија за пазарите Србија и Црна Гора, ѝ додели две награди. Наградата Excellence in premium core ја доби за активноста на брендот Johnnie Walker, додека наградата Excellence in Net Revenue Management” за активноста за зголемување на пазарниот удел без корекција на цените на Johnnie Walker.

Категоријата Excellence in premium core претставува најпрестижна категорија на награди, а номинациите за наградата се од партнерите и дистрибутерите на светскиот производител на пијалаци, за брендовите Johnnie Walker, Smirnoff, Baileys, Captain Morgan and J&B.

Конференцијата на „Дијаџио“ е традиционален настан кој ги собира сите партнерски компании од европскиот пазар.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Подравка“ е најпозитивна хрватска компанија во очите на потрошувачите

28 мај 2020

Извозот на српски органски производи достигна речиси 30 милиони евра

28 мај 2020

Во Лашко заживеа пчеларско-пивски проект (ТВ InStore)

28 мај 2020

„Мак Зара“ го оствари својот прв извоз во Холандија

28 мај 2020

Пад на продажбата на вино во Хрватска за 80%

28 мај 2020

„Меркатор“ белижи пораст на приходите и профитот во првиот квартал

28 мај 2020
Вчитува уште новости...