Македонија

Втор „Дием-ГП“ во Битола

03 окт 2019

На 23 септември беше отворен новиот специјализиран маркет „Дием-ГП“ на улицата Асном, бр. 1А, веднаш до влезот на болницата во Битола.

Овој продажен објект е втор во Битола, односно 17. во синџирот специјализирани маркети „Дием-ГП“ во земјава.

Новиот маркет располага со продажна површина од 30 квадратни метри и со магацински простор од 10 квадратни метри. За услугата се грижат двајца вработени, а купувачите се услужуваат на една наплатна каса. Со оглед на тоа што станува збор за специјализиран маркет, асортиман го сочинуваат околу 500 производи, најмногу од производствената палета на „Дием-ГП“, но и други производи што компанијата ги увезува за македонскиот пазар.

Со отворањето на вториот специјализиран маркет „Дием-ГП“во Битола, уште повеќе ги доближивме нашите квалитетни производи до потрошувачите од овој град. Мрежата ќе продолжиме да ја прошируваме понатаму и во другите градови, бидејќи преку синџирот на специјализирани маркети, потрошувачите го добиваат целиот наш асортиман по најдобри цени. Исто така, преку маркетите, директно комуницираме со потрошувачите и на тој начин најбрзо и најлесно ги остваруваме нивните желби и барања, изјави за InStore Димитар Атанасов, маркетинг-менаџер на „Дием-ГП“.

Тој додава дека се при крај подготовките за следниот маркет, кој ќе биде отворен за 10-ина дена во Прилеп.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Почна дистрибуцијата на пакети, донација од „Империал тобако ТКС“

01 јун 2020

За два дена 27.100 барања за финансиска поддршка за мај

01 јун 2020

„Лидл“ влегува во Македонија?

01 јун 2020

Барања за финансиска поддршка за мајската плата се поднесуваат до 7 јуни

01 јун 2020

Арсовска: Економските мерки итно да продолжат уште 2 месеци

01 јун 2020

ДЗС: 9.075 слободни работни места во првиот квартал

01 јун 2020
Вчитува уште новости...