Видео вести

(ВИДЕО) Горан Теменугов: Невладеењето на правото го кочи бизнисот

16 јул 2019

Економскиот новинар Горан Теменугов ги претставува состојбите на македонскиот пазар и прогнозите за иднина.

Главните проблеми во македонската економија не се економските мерки. Проблемот е во владеењето на правото. Неопходни се вистински реформи во правосудниот систем за да излеземе од сивата зона и да се придвижиме напред, истакна тој во интервју за InStore. 

Погледнете: 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Апатинска пивара“ со новата реклама повикува на одговорност

17 јул 2019

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

17 јул 2019

Budweiser го враќа Whassup

17 јул 2019

Храброста е убава – нова кампања на Dove

17 јул 2019

(ВИДЕО)Мирослав Мишковиќ: Да создаваме поголем економски простор

17 јул 2019

(ВИДЕО) Одлични препораки од бизнисмените за FMCG Summit во Скопје

17 јул 2019
Вчитува уште новости...