Видео вести

(ВИДЕО) Патрик Зупанчич: Како до оптимизација на мерчандајзинг тимот?

11 јул 2019

Патрик Зупанчич, сопственик на „Промо.фил“ од Словенија и Хрватска, ни ги открива придобивките од користењето мобилна апликација за тимовите на терен. Воедно тој зборува и за предностите од користењето outsourcing merchandising тим: една од главните предности е оптимизација на трошоците, а втората предност е флексибилност со управувањето на човечките ресурси.

 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. (ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

16 јул 2019

Budweiser го враќа Whassup

16 јул 2019

Храброста е убава – нова кампања на Dove

16 јул 2019

(ВИДЕО)Мирослав Мишковиќ: Да создаваме поголем економски простор

16 јул 2019

(ВИДЕО) Одлични препораки од бизнисмените за FMCG Summit во Скопје

16 јул 2019

(ВИДЕО)Џемаил Даути: Без анализа не носиме одлуки - затоа сме успешни

16 јул 2019
Вчитува уште новости...