Видео вести

(ВИДЕО) Драгиша Ристовски: Продажбата треба да биде автентична

05 јун 2019

За ефикасна продажба потребна е автентичност и човечност. Продавачот треба да биде самоуверена личност, затоа што тој што има верба во себеси, во компанијата, производот, тој може да увери и да го убеди другиот во тоа што го продава, во интервјуто за InStore ни откри Драгпша Ристовски, основач и директор на „Гилберт центар груп“, Србија.

Погледнете го целото интервју во видеото:
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Апатинска пивара“ со новата реклама повикува на одговорност

17 јул 2019

(ВИДЕО) Нов спот на Lavazza-бурни реакции од сите што го видоа

17 јул 2019

Budweiser го враќа Whassup

17 јул 2019

Храброста е убава – нова кампања на Dove

17 јул 2019

(ВИДЕО)Мирослав Мишковиќ: Да создаваме поголем економски простор

17 јул 2019

(ВИДЕО) Одлични препораки од бизнисмените за FMCG Summit во Скопје

17 јул 2019
Вчитува уште новости...