Свет

„Карфур“ отвори продавница за козметика во Париз

08 окт 2019

Трговскиот синџир „Карфур“ отвори специјализирана продавница за козметика во главниот град на Франција, а најголем дел од асортиманот го сочинува органска козметика. 

Новоотворената продавница се наоѓа во срцето на популарната париска населба Марсеј. Тука купувачите имаат на располагање 170 трговски марки. Од компанијата соопштија дека производите немаат ниту еден од 75-те состојки кои можат негативно да делуваат врз кожата (алергени).

Покрај цената, составот на производите е втор најважен критериум кога одлучувате каква козметика ќе купите, изјави директорот на „Карфур“ за Франција. 

Освен органски производи, продавницата нуди и козметика од познати брендови или производители, како што се L'Oréal, Maybelline, Petit Marseillais, Marlie, Kadalys....

Во рамки на новата продавница, на купувачите им се на располагање фризер и козметичар.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Алди“ преминува на пластични палети

01 јун 2020

Германија подготвува пакет економски мерки вредни 80 милијарди евра

01 јун 2020

„Арамарк“ отвора продавници во болниците

01 јун 2020

На 15 јуни Велика Британија ќе ги отвори сите продавници

01 јун 2020

Грција од идното лето ќе ја забрани пластиката за еднократна употреба

01 јун 2020

„Теско“ повторно ги воведува белите јајца

01 јун 2020
Вчитува уште новости...