Свет

„Континенте“ тестира нови производи

04 окт 2019

Португалскиот малопродажен синџир „Континенте“ почна програма со која на своите купувачи им дава информации за новите прехранбени трендови.

Прехранбената лабораторија на Континенте“ ќе ги пренесува трендовите преку екрани во одделни хипермаркети, на посебна веб-страница и преку организирање дегустации.

Производите ќе ја носат ознаката Food Lab Continente, а купувачите ќе одлучуваат дали производите ќе бидат ставени во асортиманот.

Првите производи се растителниот бургер Beyond Burger, вегетаријанските колбаси Salsichas de Ovo, биосокот Lemon'Mate, безалкохолниот пијалак Dom Rosato и Bread Beer, пиво што се произведува од вишокот леб, собран од продавниците на „Континенте“.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Алди“ преминува на пластични палети

01 јун 2020

Германија подготвува пакет економски мерки вредни 80 милијарди евра

01 јун 2020

„Арамарк“ отвора продавници во болниците

01 јун 2020

На 15 јуни Велика Британија ќе ги отвори сите продавници

01 јун 2020

Грција од идното лето ќе ја забрани пластиката за еднократна употреба

01 јун 2020

„Теско“ повторно ги воведува белите јајца

01 јун 2020
Вчитува уште новости...